Αρχική

Επίσκεψη στο ΜΕΤ
ΣΤ΄ τάξη
Υπ. εκπ/κοί: Φ. Τσιπροπούλου, Γ. Παναγιωτόπουλος

Μια νέα περιοδική έκθεση που οργάνωσε το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών και είχε τίτλο «Το νερό σε όλες του τις καταστάσεις» είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ’ δημοτικού την Τρίτη, 14 Μαρτίου 2017. Η έκθεση είχε στηθεί σε συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Πατρών και περιελάμβανε εκτός από την συζήτηση για το νερό, τις ιδιότητες και τις χρήσεις του, επίδειξη σχετικών πειραμάτων που πάντα αρέσουν στα παιδιά. Την ξενάγηση έκαναν μεταπτυχιακοί φοιτητές του Φυσικού, Γεωλογικού και Χημικού τμήματος του Πανεπιστημίου, οι οποίοι με τρόπο κατανοητό και ευχάριστο βοήθησαν τα παιδιά να μάθουν πολλά καινούρια πράγματα. Τους ευχαριστούμε όλους πολύ. Τους μαθητές συνόδεψαν οι εκπαιδευτικοί της τάξης Φ. Τσιπροπούλου και Γ. Παναγιωτόπουλος.

Επιστροφή στην αρχική Δ/νση: Τέρμα Αντιγόνης, Πάτρα   Τ.Κ.: 26332
Τηλ. και Fax: 2610-329427