Αρχική

Τσικνοπέμπτη στο 60 Δημοτικό Πάτρας
Ο Σύλλογος Γονέων ευχαριστεί τη Λουξ Μαρλαφέκας για την προσφορά αναψυκτικών και τη Σκιαδαρέσης Ο.Ε. για την προσφορά ξερολούκουμων.

Βιβλίο επισκεπτών

Χάρτης πλοήγησης

Ψάξτε στο 60 Δημοτικό Πάτρας

The Web
Only This Site

website translator plugin

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έχει ενεργή δράση και συμμετέχει δυναμικά στις προσπάθειες του Συλλόγου Διδασκόντων για την αναβάθμιση της σχολικής μονάδας.

Οι εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για τη διετία 2017-2019  είναι οι εξής:
Βαλιανάτου - Πετράτου Μαρία (πρόεδρος), Φιλόπουλος Δημήτρης (αντιπρόεδρος), Στρέκλα Φιλιππάτου Μαρίνα (γενική γραμματέας), Μπάρκουλα - Διαματάρη Χρύσα (ειδικός γραμματέας), Μπενέτου Μαρία (ταμίας), Σκαμπαρδώνη Άννα (μέλος), Μητρογιώργου Σοφία (μέλος).

Αγαπητοί γονείς, το διαδίκτυο και οι εφαρμογές του μπορούν να κάνουν τη ζωή μας πιο εύκολη και πιο διασκεδαστική, όμως μπορούν να προκαλέσουν και βλάβες, αφού είναι αδύνατον σχεδόν να ελεγχθούν. Σαν γονείς πρέπει να έχετε επίγνωση των κινδύνων που κρύβονται στο διαδίκτυο και απειλούν τα παιδιά σας. Το να τα αποτρέψετε να το χρησιμοποιήσουν δεν είναι λύση. Ενημερωθείτε πρώτα εσείς, ενημερώστε τα παιδιά σας και εξασφαλίστε ότι τα μάθατε να το χρησιμοποιούν υπεύθυνα και να προστατεύονται από αυτό.  Μάθετε ότι χρειάζεστε ΕΔΩ.

Δραστηριότητες Συλλόγου Γονέων κατά το έτος 2016

Απογευματινές εξωσχολικές δραστηριότητες παραδοσιακών χορών, ζωγραφικής, σκακιού, βόλεϊ.

Διοργάνωση χριστουγεννιάτικου παζαριού και κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας.

Διοργάνωση εθελοντικής αιμοδοσίας.

Εορτασμός Τσκικνοπέμπτης: οι μαθητές μας, με τη βοήθεια του Συλλόγου Γονέων που προσέφερε δωρεάν σουβλάκια σε όλα τα παιδιά, γιόρτασαν την ημέρα αυτή όπως ακριβώς απαιτούσε το έθιμο: τσικνίζοντας, τραγουδώντας και χορεύοντας. Ο Σύλλογος ευχαριστεί όλους τους εθελοντές που βοήθησαν στον επιτυχή εορτασμό της Τσικνοπέμπτης.

Διοργάνωση πασχαλινού παζαριού.

Διοργάνωση και συμμετοχή των μαθητών του σχολείου στο Παιδικό Καρναβάλι.

Διοργάνωση ετήσιου αποκριάτικου χορού. Ο Σύλλογος ευχαριστεί όλους τους επιχειρηματίες που προσέφεραν δώρα για τη λαχειοφόρο του χορού.

Συνδέσεις για γονείς

Oμοσπονδία Γονέων και Κηδεμόνων Αθήνας

Ομοσπονδία Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων Αχαΐας

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 26ου Δημοτικού Σχολείου Πάτρας